marți, 26 aprilie 2016

LIGA 1 : ASTRA LA UN SINGUR PUNCT DE A DEVENII CAMPIOANA ROMANIEI ,DUPA VICTORIA DE LA TG. MURES ! ASA TG. MURES- ASTRA 1 - 4

Astra mai are nevoie de un punct pentru a fi matematic campioană, după victoria de la Tîrgu Mureş. Giurgiuvenii au avut prima ocazie, în minutul 5, dar Alibec a trimis mult peste poartă, singur cu Stăncioiu.
Replica a venit de la Pîrvulescu, care a şutat pe lângă. În minutul 29, Astra nu a mai greşit. Plecat de la limita offside-ului, Alibec a pătruns în careu şi a căzut după un duel cu Ivan Gonzales. Ca şi în meciul cu Steaua, Găman a transformat.
Oaspeţii au început bine şi actul secund. Excelent găsit de Alibec, Teixeira i-a luat faţa lui Balaur şi l-a învins pe Stăncioiu. În minutul 74, gazdele au rămas în 10. Gabi Matei a fost eliminat pentru cumul de galbene, iar Alibeca majorat scorul, din pasa lui Daniel Niculae.
Gorobsov a reuşit golul meciului, cu o super execuţie, dar scorul final, 4-1pentru Astra, a fost stabilit de Florea, pe contraatac.