vineri, 31 octombrie 2014

ETAPA A 13-a DIN LIGA A IV-a SE VA DISPUTA SAMBATA, 8 NOIEMBRIE 2014 !

IN ETAPA A 13-a, ECHIPA SEMENICUL VALIUG VA STA , DEOARECE AR FI AVUT MECI CU RECOLTA BERZOVIA , ECHIPA RETRASA DIN CAMPIONAT .

ETAPA A 14-a , SE VA DISPUTA MIERCURI , 14 NOIEMBRIE 2014 , ATUNCI CAND ECHIPA DE FOTBAL SEMENICUL VALIUG VA JUCA PE VALIUG ARENA CU ECHIPA BISTRA GLIMBOCA .

REZULTATE ETAPA A 12-a , LIGA A IV-a CARAS-SEVERIN , 29 OCTOMBRIE 2014 :

ORAVITA - HERCULANE 3 - 0
RACASDIA - GLIMBOCA 2 - 5
SEMENICUL VALIUG - ANINA 1 - 5
LUPAC - BOZOVICI 4 - 3
BOCSA - BUCHIN 2 - 5
OTELU ROSU - MOLDOVA NOUA 3 -0
ZAVOI - SCOLAR (SE DISPUTA PE 5 NOIEMBRIE)
MUNCITORUL - MEHADIA AMANAT

miercuri, 29 octombrie 2014

SEMENICUL VALIUG - MINERUL ANINA 1 - 5 ( 0 - 1 ) , 29 OCTOMBRIE 2014

PENTRU NOI A MARCAT SECULA PAUNEL.

EVOLUTIA SCORULUI : 0 - 1  LA PAUZA, 1 - 1  IN MINUTUL 70  SI 1 - 5 LA FINAL !

CU O ECHIPA IMPROVIZATA , AM PIERDUT DIN NOU LA SCOR, DE DATA ACEASTA PE FINAL DE MECI , DATORITA PROBLEMELOR PSIHICE SI PROBABIL FIZICE ALE UNOR JUCATORI.
URMEAZA 2 SAPTAMANI DE PAUZA SI APOI UN NOU MECI CU BISTRA GLIMBOCA LA VALIUG , TOT MIERCURI.

ECHIPA SEMENICUL VALIUG : TRAIA - URS , ANGHEL , MUNTEAN , MINEA - MARTIN , ADI FERENCZIK , ADI BIRLEANU , PISOI - VULPOI , SECULA
AU MAI JUCAT : BODEA , DOBREI  SI DRAGAN ( PORTAR )

ADI BIRLEANU A JUCAT ACCIDENTAT PE TOT PARCURSUL MECIULUI.

AU LIPSIT FIIND LA SERVICI : CRACIUNESCU , MITRICA , MATEI , DENUEL , JELER

DESPRE PLECAREA LA VALIUG PENTRU MECUL DE AZI , 29 OCTOMBRIE 2014 , CU MINERUL ANINA :

INTALNIREA ECHIPEI NOASTRE VA AVEA LOC LA ,, KO '' LA ORA 13 , PENTRU CA LA ORA 13.25 (CEL TARZIU), VOM PLECA CU MICROBUZUL SPRE VALIUG , DIN STATIA INTIM.
MECIUL INCEPE LA ORA 15 !

DESPRE ETAPA A 11-a DIN LIGA A IV-a CARAS-SEVERIN , IN SAPTAMANALUL ,, FOTBAL VEST '' :


OPTIMI CUPA ROMANIEI : CS MIOVENI ELIMINA DINAMO BUCURESTI DIN COMPETITIE !

CSM IASI - STEAUA 0 - 1

AZI SI MAINE SE MAI JOACA :
Miercuri:
ASA Târgu Mureş - Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 16.00
CSU Craiova - FC Viitorul, ora 18.00
FC Braşov - Universitatea Cluj, ora 20.30
Joi:
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu, ora 16.00
Rapid CFR Suceava - Petrolul Ploieşti, ora 18.30
Rapid - CFR Cluj, ora 20.30.