marți, 19 aprilie 2016

CSMS IASI - POLI TIMISOARA 0 - 0.

CSMS Iaşi a încheiat pe primul loc turul play-out-ului, după o remiză albă cu Poli Timişoara. Ieşenii au cerut penalty în minutul 25: Llullaku a fost împins în careu de Popescu, însă Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue.
Bocşan a avut cea mai mare ocazie pentru Timişoara în minutul 42, care putea să deschidă scorul si la începutul reprizei secunde. Andrei Cristea a fost aproape de autogol în minutul 51.
Un sfert de oră mai târziu, oaspeţii au ratat o dublă-ocazie, prin Belu şi Cânu. Ieşenii au rămas în zece oameni în minutul 70, când Enescu a văzut roşu direct pentru o intrare dură la Hernandez.
Chiar şi aşa, gazdele au ratat două ocazii uriaşe în mai puţin de cinci minute (79, 83). S-a terminat 0-0, iar CSMS Iaşi a rămas neînvinsă în duelurile cu Poli Timişoara, echipă care n-a mai câştigat un meci în deplasare din aprilie 2014.
SURSA : DIGISPORT