joi, 5 mai 2016

Real va juca finala Champions League cu Atletico , dupa Real Madrid - Manchester City 1 - 0.

Real Madrid a câştigat la limită returul cu Manchester City (1-0) şi va reedita finala UEFA Champions League de acum doi ani, cu marea rivală, Atletico, când s-a impus cu 4-1, după prelungiri.
După 0-0 în tur, golul calificării pentru Real a venit după 20 de minute şi a fost marcat în proprie poartă de Fernando. Manchester City, care nu a trimis niciun şut pe poartă pe Bernabeu, a fost aproape de egalare chiar înainte de pauză, prin Fernandinho.
După şapte minute trecute din a doua repriză, Modric a fost găsit ideal de Bale, dar a fost blocat de Hart. Potarul naţionalei Angliei şi-a făcut datoria şi în faţa lui Cristiano Ronaldo şi a fost salvat de bară la o nouă şarjă ofensivă a Realului, semnată de Bale.
Pe final, Aguero putea să schimbe numele echipei calificate, dacă nu rata, de puţin, ţinta.