joi, 12 mai 2016

Poli Timișoara - CSU Craiova 2 - 2

Egal spectaculos între Poli Timişoara şi CSU Craiova, în jocul care a încheiat etapa a zecea din play-out. A fost 2-2, la capătul unui meci cu răsturnări de scor.
Poli Timişoara şi CSU Craiova au încheiat etapa a 10-a din play-out cu un meci spectaculos. Pe Dan Păltinişanu, oltenii au fost primii periculoşi, prin Băluţă şi Nuno Rocha. gazdele au răspuns pe final de repriză, prin lovitura de cap a lui Cânu, respinsă de pe linie-
Cu trei minute înaintea pauzei, greşelile în lanţ din apărarea bănăţenilor au fost speculate de oaspeţi. Spaniolul Torres a încercat în zadar să evite golul la mingea pe care Cânu a trimis-o în Nuno Rocha, iar CSU Craiova a condus cu 1-0 după primele 45 de minute.
Imediat după reluare, timişorenii au obţinut un penalty, la henţul comis în careu de Iliev, iar Goga a adus egalarea.
În minutul 52, Poli a preluat conducerea, prin reuşita lui Dan Popescu, dar avantajul gazdelor a durat doar câteva secunde, pentru că Băluţă a egalat imediat.
Până la final, Ivan şi Vătăjelu au ratat, pe rând, golul victoriei pentru olteni, iar partida s-a încheiat cu o remiză, scor 2-2.
A fost al treilea egal între cele două echipe în cele patru meciuri directe din acest sezon de Liga 1.