duminică, 13 martie 2016

Watford , echipa lui Pantilimon , e in semifinalele Cupei Angliei, cea mai veche competitie din lume, dupa 2-1 pe Emirates cu Arsenal.

Watford a invins-o cu 2-1 pe Arsenal chiar la Londra, pe Emirates, in sferturile Cupei Angliei. Formatia antrenata de Quique Sanchez Flores, cu Pantilimon titular, va juca in semifinalele celei mai vechi competitii din lume.
Pantilimon a fost anuntat initial drept rezerva lui Heurelho Gomes, insa fanii au avut parte de o surpriza: romanul a intrat din primul minut.
Englezii scriu ca stafful lui Watford a facut o gresela administrativa atunci cand a anuntat echipa de start.
Costel Pantilimon s-a achitat foarte bine de sarcini in meciul de pe Emirates, chiar daca a primit un gol pe final, la scorul de 2-0 pentru echipa sa. Welbeck a inscris in minutul 88 in poarta romanului, dar Arsenal n-a mai avut puterea sa egaleze.
Pantilimon a incasat un cartonas galben in minutul 43 dupa ce arbitrul Andre Marriner a considerat ca acesta a tras de timp. Pe final, cei de la Arsenal au mai cerut un cartonas pentru roman, insa acesta a terminat meciul in poarta.
sursa: sport.ro