luni, 28 octombrie 2013

DESPRE MECIUL DE JUNIORI SEMENICUL VALIUG - AGMONIA ZAVOI 3 - 4 , 26 OCTOMBRIE 2013 :

Dupa un meci foarte greu ,dar dupa un joc bun mai ales in prima repriza , am pierdut un meci pe care cu putina sansa , puteam sa-l castigam .
Spunem asta dupa ce la pauza am condus cu 2 – 1 si  dupa ce am fost egalati dintr-un autogol (Miculescu ) .Pana atunci , echipa noastra s-a comportat remarcabil si in mod sigur , a meritat cel putin un egal dupa ce s-a intamplat pe teren , dar iata ca , am pierdut din nou.
Cu siguranta , poate nici schimbarile nu au fost foarte inspirate  si aici putem afirma ca si din acest motiv nu am reusit sa obtinem un rezultat bun.
Din acest meci am retinut forma buna a lui Patrascu , jucator care a marcat primele doua goluri la interval de 3 minute unul de altul ( min. 27 si 30 ) si jocul bun la mijlocul terenului facut de Miu Caius , care a muncit foarte mult .Deasemenea , un real progres a facut in joc si Miculescu Vasi , care,  chiar daca a introdus mingea in proprie poarta in min. 51 ( a fost practic un ricoseu ) , a reusit pe intreg parcursul partidei sa arate determinare si mai ales, seriozitate.  Alaturi de ei , ne bucura forma aratata de Orbai Denis ( Gil ) , jucator care a fost pentru prima data titular pe teren propriu si a jucat foarte bine ( a debutat ca titular la Bocsa , in etapa trecuta ) .
Echipa din Zavoi a obtinut victoria prin golurile marcate in minutele 72 si 81 si prin victoria de la Valiug, se afla pe locul 4 in clasament !
Noi , ne aflam la a saptea infrangere (din 9 meciuri disputate)   si speram la o noua victorie  ,macar la unul dintre  ultimele doua meciuri care au mai ramas  din acest tur de campionat .

Sambata vom juca cu CSM Scolar Resita , echipa de pe locul 5 , apoi cu Anina , echipa de pe locul 10.
Iata echipa care a evoluat sambata : Ungureanu - Papuc Ionut , Gheju , Urs , Miculescu - Dinulescu , Blaga , Miu , Patrascu - Orbai , Papac Sebi
Au mai jucat : Miulescu Alin , Timis Remus , Simic Mirel , Marin Alex