luni, 14 octombrie 2013

DESPRE MECIUL DE JUNIORI SEMENICUL VALIUG - AD MEDIAM MEHADIA 0 - 3 ( 0 - 1 ) , 12 OCTOMBRIE 2013 :

Meciul de juniori a fost unul fara istoric si de aceea nu o sa insistam prea mult asupra lui.
Fara a gasii o scuza din asta , echipa din Mehadia a avut copii de varsta mai mare decat ai nostrii si acest lucru s-a vazut . Totusi , nu putem sa nu precizam ca in prima repriza , noi am jucat slab si nu am avut decat o singura ocazie mai importanta la poarta celor din Mehadia , ceea ce consideram noi ca este prea putin , intr-un meci pe care dorim sa-l castigam. Oaspetii au marcat primul gol in minutul 25 , la prima faza spre poarta noastra de pana atunci .
Repriza a doua are acelasi ritm si mai primim  inca doua goluri ( min. 61 si 74) .
Ceea ce este de retinut este faptul ca doi jucatori ( cate unul de la fiecare echipa ) au vazut cartonasul rosu , dupa o imbranceala si o mica incaierare ,la o faza total neimportanta. Jucatorul nostru care a primit cartonas rosu  este Darius Bodea , care cu siguranta va fi suspendat cel putin o etapa , ceea ce, cu siguranta nu este bine nici pentru el , nici pentru echipa.
Spuneam intr-o cronica trecuta despre atitudinea unor jucatori si iata ca din nou avem probleme  la acest capitol . Aici trebuie lucrat foarte mult , deoarece , se pare ca unii din copii nostrii, au probleme cu acest subiect  .
A lipsit nemotivat Chirigiu , un jucator pe care ne bazam foarte mult , pe faza de atac. Speram ca la meciul urmator sa putem alinia cea mai buna echipa  , desigur fara Darius Bodea , care va fi suspendat .
Asadar , victoria echipei oaspete este perfect meritata si le dorim success in continuare.
Sambata , in etapa viitoare , vom juca la echipa campioana la juniori , Metalul Bocsa si  totodata , ocupanta primului loc in clasament, cu maxim de puncte, dupa 7 etape.
Va fi foarte greu , dar noi trebuie sa mergem si sa jucam un fotbal cat mai placut publicului spectator.
Iata echipa care a inceput sambata , 12 octombrie meciul cu Mehadia : Ungureanu – Papuc I. , Fidler , Urs , Patrascu – Papuc  S. , Bodea , Miu ,Miulescu   - Gheju , Blaga

Au mai jucat : Orbai , Simic si Miculescu