luni, 9 septembrie 2013

CRONICA MECIULUI DE JUNIORI AS ORAVITA - SEMENICUL VALIUG 3 - 0 ( 1 - 0 ) :

La Oravita , echipa noastra  de juniori s-a comportat remarcabil , cel putin pana in ultimele 4 – 5 minute ale meciului.
Spunem  acest lucru dupa prestatia din teren  si mai ales dupa ce am vazut ( o daruire totala pentru fotbal a juniorilor nostrii ).
Primul gol l-am primit  chiar in debutul meciului , a fost de fapt  autogol .
A fost o lovitura de colt executata destul de usor , mingea ajunge la prima bara unde se afla Caius Miu , care a lovit mingea defectuos  si dorind sa degajeze ,  l-a lovit pe Iulian Fidler,  iar  mingea  a intrat in poarta noastra.
Dupa acest gol , echipa noastra joaca frumos si reuseste faze destul de placute  pentru spectatori.
Din pacate , dupa putin timp , capitanul echipei nostre Darius Bodea a acuzat o intindere si dupa 20 de minute a trebuit sa paraseasaca terenul , la fel si Bogdan Blaga , care nu a mai putut continua.In locul lor , au intrat Gheju si Miculescu , jucatori care  si-au facut datoria si au luptat alaturi de ceilalti coechipieri pentru fiecare minge.
In minutul 78 , am fi putut egala , atunci cand Gabi Gheju a ramas singur cu portarul , a sutat bine ,dar portarul gazdelor a respins in extremis.
In minutul 84 , Iulian Fidler vede al doilea galben si este eliminat. Era minutul 84 .
Dupa 2 minute , gazdele reusesc sa marcheze golul 2 , iar in minutul 88, golul de 3 – 0  , scor cu care se termina partida.
Practic , am fost foarte aproape de un rezultat  de egalitate , pe care cu siguranta l-am fi meritat.
N-a fost sa fie de aceasta data , poate data viitoare.
Echipa Semenicul Valiug :  Ungureanu – Bodea,Fidler , Kirscher , Urs – Papuc S. , Blaga , Miu , Miulescu – Papuc I. , Chirigiu
Au mai jucat : Gheju ,Miculescu , Simic si  Orbai .
A  fost prima deplasare a echipei  noastre de juniori  pentru un meci oficial jucat pe teren mare .
Cu siguranta , juniorii nostrii o vor tine minte , mai ales ca dupa meci au fost la masa alaturi de echipa mare.

Bravo baieti si sa speram ca nu peste mult timp vine si prima victorie !