joi, 26 aprilie 2012

Bayern Munchen a eliminat Real Madrid şi s-a calificat în finala Ligii Campionilor

Formaţia Bayern Munchen s-a calificat în finala Ligii Campionilor, în urma victoriei, scor 4-3, după executarea loviturilor de departajare, din meciul cu Real Madrid, de pe Santiago Bernabeu, din manşa secundă a semifinalelor competiţiei.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost de 2-1 pentru Real, după ce în tur Bayern câştigase tot cu 2-1, astfel că partida a ajuns în prelungiri. Golurile au fost marcat de Cristiano Ronaldo '6 (penalti) şi '14 pentru Real Madrid, în timp ce pentru Bayern a înscris prin Robben '27 (penalti).
La loviturile de departajare, pentru Real  a marcat Xabi Alonso, iar Cristiano Ronaldo, Kaka şi Sergio Ramos au ratat.
Pentru Bayern au marcat Alaba, Gomez şi Schweinsteiger, iar Kroos şi Lahm au ratat.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria (Kaka '75), Özil (Granero '111), Ronaldo - Benzema (Higuain'106). Antrenor: Jose Mourinho
Bayern Munchen: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry (Muller '95) - Gomez. Antrenor: Jupp Heynckes
SURSA : MEDIAFAX