miercuri, 7 martie 2012

AC Milan, învinsă de Arsenal, scor 3 - 0, dar calificată în sferturile Ligii Campionilor

Echipa italiană AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în ciuda înfrângerii, scor 0- 3, din meciul cu englezii de la Arsenal Londra, de marţi, din manşa secundă a optimilor competiţiei.

AC Milan s-a calificat după ce în tur s-a impus cu scorul de 4-0.
Marţi, golurile londonezilor au fost marcate de Koscielny '7, Rosicky '26 şi Van Persie '42 (penalti).
Arsenal: Szczesny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Oxlade-Chamberlain (Chamakh '75), Rosicky - Walcott (Park Ju-Young '84), Van Persie, Gervinho. Antrenor: Arsene Wenger
AC Milan: Abbiati - Abate, Mexès, Thiago Silva, Mesbah (Bonera '90)- Nocerino, Van Bommel, Emanuelson - Ibrahimovici, Robinho, El Shaarawy (Aquilani '70). Antrenor: Massimiliano Allegri.