joi, 22 septembrie 2011

Echipele din Liga I Universitatea Cluj, Voinţa Sibiu şi Ceahlăul Piatra Neamţ au fost eliminate în 16-imile Cupei României - Timişoarea, în urma meciurilor disputate miercuri.

Universitatea Cluj a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0 după prelungiri de formaţia Astra II Giurgiu, din liga secundă. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Budescu, în minutul 107.
Voinţa Sibiu a fost întrecută, pe teren propriu, cu scorul de 4-3 după loviturile de departajare, de echipa CS Mioveni. La finalul celor 120 de minute, scorul a fost egal 0-0.
Ceahlăul Piatra Neamţ a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de formaţia Politehnica Timişoara, din Liga a II-a. Golurile bănăţenilor au fost înscrise de Goga '16 şi Curtean '75 .
CFR CLUJ IESE DIN CUPA !
Astra Ploiesti a reusit calificarea in optimile Cupei Romaniei, eliminand-o pe CFR Cluj, echipa care are trei din ultimele patru Cupe in vitrina. Singurul gol al meciului de la Ploiesti a fost inscris de Kehinde Fatai in debutul reprizei secunde.