Etapa a 18-a din Liga 1 : Dinamo - Steaua 3 - 1

1. Cerniauskas - 14. Fai, 17. Mevlja, 27. Nedelcearu, 94. St. Filip - 28. P. Anton, 80. Vojnovici - 90. Shalaj, 8. D. Rotariu, 20. Palici - 18. Essombe
Rezerve: 41. I. Popescu, 8. Van Haaren, 30. Tîrcoveanu, 31. Gnohere, 94. Corbu,  6. Puljici, 77. B. Gavrilă
1. Niţă - 2. Rîpă, 33. Varela, 13. Toşca, 16. Guilherme - 21. Breeveld, 8. L. Filip - 77. Ad. Popa, 10. N. Stanciu, 17. Tudorie - 15. Tade
Antrenor: Mirel Rădoi
Rezerve: 98. Poiană, 4. Carp, 19. Mihalcea, 22. Alcenat,  28. Tîrnovan, 94. Enceanu, 27. Onţel
sursa : gsp.ro
În Ştefan cel Mare, Steaua a înscris prima în derby-ul cu Dinamo. Reuşita lui Tudorie a fost însă anulată corect din cauza unui ofsaid la Breeveld.
Dinamo a replicat prin şutul de la distanţă al lui Anton, care l-a pus la încercare pe Cojocaru. După o primă repriză fără goluri, dinamoviştii au trecut în avantaj la zece minute după pauză: Gavrilă a centrat puternic iar Varela a trimis fără să vrea în propria poartă.
Palic a înscris pentru 2-0 cu un şut din afara careului la care Cojocaru nu a avut nicio şansă. Gnohere a mărit proporţiile scorului la capătul unui contraatac al echipei lui Mircea Rednic. Atacantul trimis pe teren în repriza a doua a înscris cu un şut din marginea careului. Steaua a reuşit doar să îşi salveze onoarea în final. Stanciu a trimis în bară din lovitură liberă, apoi a reuşit să înscrie în al doilea minut de prelungiri, iar Dinamo - Steaua s-a încheiat 3-1.
În urma rezultatului din Ştefan cel Mare, Dinamo a egalat Steaua la puncte. Cele două rivale au câte 30 de puncte, şapte mai puţine decât liderul Astra.
sursa : digi24