marți, 10 martie 2015

LIGA A IV-a JUDETUL TIMIS - Derby în Timişoara! ASU Poli a învins-o pe Ripensia cu 6-2, în faţa a 6.500 de fani

Cel mai important duel al Ligii a IV-a Timiş şi al Timişoarei le-a adus faţă în faţă pe Ripensia şi ASU Poli. La pauză, oaspeţii au condus cu 2-0, Gălan (14) şi Drăghici (32) marcînd pentru Poli. Acelaşi Drăghici a înscris pentru 3-0 în minutul 72, după care au urmat 5 goluri în ultimele 10 minute!

Ungureanu (83) şi Briciu (89) au punctat pentru Ripensia, în timp ce Naidin (85), Vucea (87) şi Tulcan (90+2) au înscris pentru oaspeţi. Poli acumulează astfel 53 de puncte şi se distanţează la patru în fruntea campionatului.