miercuri, 18 martie 2015

Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna, scor 0-3, în Liga I

Echipa Dinamo Bucureşti a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), de formaţia Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 39.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Ricardo Alves '13, Elhamed 53 autogol şi Dina '85.
0-1: Lovin a centrat din partea stângă şi Ricardo Alves a înscris cu o lovitură de cap din plonjon de la 7 metri.
Dinamo a evoluat în inferioritate numerică din minutul 39, după ce Andrei Marc a primit direct cartonaşul roşu pentru un fault la mijlocul terenului asupra lui Boldrin.
0-2: Serediuc a pătruns în partea dreaptă, a centrat în careu şi Elhamed şi-a înscris în proprie poartă.
0-3: Florea a fost lansat în adâncime, i-a pasat lui Dina şi acesta a înscris în poarta goală din 6 metri.
Dinamo Bucureşti: Naumovski - Bărboianu, A. Marc, Bunoza, Filip - Elhamed, Boubacar - C. Matei (Gavrilă '54), Lazăr, Grozav (Rotariu '68) - M. Niculae (Bilinski '54). Antrenor: Flavius Stoican.
Concordia Chiajna: Matache - Al. Stan, Maftei, Lovin, Ricardo Alves, Bucurică - Bruno Madeira (Dragarski '79), Boldrin, Purece - Serediuc (Dina '67), Wellington (Florea '17). Antrenor: Marius Şumudică.
sursa : mediafax