duminică, 15 mai 2011

Palermo a invins, acasa, pe AC Milan, cu 2-1, si cu scorul general de 4-3 s-a calificat in finala Cupei Italiei.

Palermo, la care Dorin Goian a fost titular, a marcat cele doua goluri dupa pauza. Giulio Migliaccio a deschis scorul in minutul 63, iarCesare Bovo l-a majorat, zece minute mai tarziu, dintr-o lovitura de la 11 metri. Golul Milanului a venit in cel de-al patrulea minut al prelungirilor, autorul acestuia fiind suedezul Zlatan Ibrahimovic. Cele doua echipe au terminat partida cu cate un om in minus, Bovo si Mark van Bommel fiind eliminati in decursul a doua minute.
In cealalta semifinala se vor intalni, maine, Inter Milano si AS Roma. Milanezii s-au impus in tur, cu 1-0, dupa reusita fabuloasa a sarbului Dejan Stankovic.