miercuri, 6 noiembrie 2013

METALUL RESITA - FC UNIVERSITATEA CRAIOVA 1 - 0 , IN LIGA A II-a , SERIA 2 !

Metalul Reșița a obținut un succes uriaș astăzi, în intermediara Ligii a II-a. Elevii lui Marian Pană au întrecut la limită, în Valea Domanului, pe FC Universitatea Craiova, unicul gol al partidei purtând semnătura lui Marius Staicu.
Metalul Reșița obține trei puncte mari, în economia luptei pentru play-off. Rossoneri au întrecut Universitatea lui Mititelu cu 1-0, într-un meci disputat în Valea Domanului.
Unicul gol al meciului a fost marcat la trei minute după pauză, de omul nr. 1 al Metalului din acest tur de campionat, Marius Staicu. Atacantul originar din Timișoara și-a creat singur faza de gol, distrându-se efectiv cu defensiva olteană, înainte de a-l răpune pe experimentatul portar Hotoboc.
Cu această victorie, Metalul urcă până pe locul 4, cu 16 puncte, egalându-și adversarul de astăzi.
Metalul Reșița: Pascal – R. Cristian, Apostol, Plecanciuc, Vătăjelu (cpt.) – A. Neagoe, Breşeneni – Oct. Vasile, I. Szabo, Ad. Stoica – M. Staicu. Au mai intrat Popescu, Mureșan și Danci. Antrenor: Marian Pană.
Universitatea Craiova: Hotoboc – Mitic, Ciucă (cpt.), D. Stoica, Buşu – Cosic, Mârzeanu, V. Gheorghe, Săceanu, Baird – Ct. Bălan. Au mai intrat Goge, Cruceru și Stoianof. Antrenor: Nicolo Napoli.
sursa : Banatsport