marți, 5 noiembrie 2013

DESPRE MECIUL DE JUNIORI CSM SCOLAR RESITA - SEMENICUL VALIUG 2 - 1 ( 1 - 0 ) , 2 NOIEMBRIE 2013 :

A fost cel mai bun meci din acest campionat pentru echipa noastra de juniori .
Am reusit sa egalam pe final de meci o echipa mult mai bine cotata in campionat si chiar sa punem reale probleme pe intreg parcursul jocului .
Antrenorul Artur Schvaner a reusit sa-i mobilizeze exemplar pe baieti si am reusit un meci excelent , apreciat de publicul spectator.
Golul nostru a fost marcat de Chirigiu Claudiu , dupa o faza excelenta reusita de Papuc Sebastian , in minutul 88. Pacat de clipa de neatentie din minutul 90 , atunci cand gazdele au reusit sa marcheze golul victoriei si sa obtina toate  cele 3 puncte .
Acest meci ne-a facut sa credem ca  echipa noastra va putea cu siguranta sa obtina rezultate mai bune in campionat , prima ocazie fiind chiar sambata, la Valiug , in meciul cu Minerul Anina.
Iata lotul de juniori care a evoluat  sambata : Ungureanu - Miculescu , Fidler , Gheju , Urs - Miulescu , Blaga , Miu , Patrascu - Orbai , Chirigiu
Au mai jucat : Marcea , Papuc I. , Papuc S. ,  Marin si  Dinulescu