vineri, 29 mai 2015

ASA TG.MURES PIERDE MECIUL DE PE TEREN PROPRIU CU OTELUL GALATI ( 1 - 2 ) SI STEAUA DEVINE CAMPIOANA DUPA DOAR 0 - 0 LA IASI !

A fost prima înfrângere suferită pe teren propriu în această stagiune de nou promovata care s-a luptat cu Steaua până în ultimele minute ale sezonului.
La pauza , ASA era campioana .Otelul a egalat in minutul 67 , pentru ca golul victoriei sa-l marcheze in minutul 90+5 !.
Asadar , daca ASA TG. - MURES  marca pana in minutul 94 (cand scorul era 1 - 1 ) ,devenea campioana  si in loc sa sarbatoreasca cucerirea in premiera a unui titlu de campioana , ASA a pierdut meciul decisiv de pe teren propriu si sansa de a intra in istorie ca fiind prima echipa care ia titlu din postura de nou promovata.