duminică, 7 decembrie 2014

DESPRE MECIUL CS MOLDOVA NOUA - SEMENICUL VALIUG 7 - 1 ( 2 - 1 )

La Moldova Noua , ne-am prezentat cu foarte multe indisponibilitati , dar, cu o rezerva de portar ! Au avut sansa sa joace mai multi juniori , iar , asta nu scuza rezultatul final.
Am primit gol repede , in minutul 4 , dar am si egalat la fel de repede , printr-un gol norocos al lui Razvan Muntean , capitanul echipei noastre.
Pana la pauza , echipa noastra a dominat meciul si putea sa marcheze pentru 1 – 2 , dar Vali Martin  a ratat incredibil.,,Colac peste pupaza'' in minutul 45 primim gol si in loc de 1 - 1 la pauza , scorul a devenit 2 - 1 pentru gazde !
Dupa pauza , a intrat portarul Dragan in teren ( dar ca jucator de camp ), dupa ce, Toma nu a mai putut continua.
Echipa a devenit tot mai nesigura si am inceput sa facem greseli , unele chiar nepermise.
Asa s-a facut ca scorul sa o ia razna si sa primim din nou  multe  goluri , intr-un interval foarte scurt.
Este clar , psihicul si-a facut prezenta din nou si dupa atatea rezultate negative , pierdem inca un meci , pe care , in alte conditii il puteam transa in favoarea noastra.
Felicitari Moldobva Noua si sarbatori fericite!

A venit vacanta sportiva si trebuie sa ne bucuram de ea.

Din primavara , din nou la traba.

Avem de recuperate o gramada de puncte !
Cu doar cateva transferuri de jucatori vom revenii !

EVOLUTIA SCORULUI : 1 - 0 ( MIN.4)  , 1- 1 ( MIN.9 )  , 2 - 1 (MIN 45 !) LA PAUZA  , APOI 7 - 1 !
ECHIPA : TRAIA -  TOMA , RAZVAN MUNTEAN , ION MATEI , DANI MINEA-