joi, 2 aprilie 2015

U. Cluj a învins CFR Cluj la loviturile de departajare şi s-a calificat în finala Cupei României

Formaţia Universitatea Cluj s-a calificat în finala Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, miercuri, pe Cluj Arena, cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare, echipa CFR Cluj, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.
Meciul s-a decis la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 90 de minute de joc şi a celor două reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0. În tur, scorul a fost tot 0-0.
La loviturile de departajare, pentru Universitatea Cluj au marcat Ciupe, Lungu, Castillion şi Cristocea, în timp ce pentru CFR Cluj au înscris Dore şi Chanturia şi au ratat Larie şi Petrucci.
Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Neag, Bambara - Kovacs (Cristocea '72), Lungu - Gravenberch, Ceppelini, Morar (Mengolo '91) - Lemnaru (Castillion '65). Antrenor: Adrian Falub
CFR Cluj: Mincă - Jakolis, Larie, Carp, Camora - Petrucci, Muniru - Tiago Lopes (Chanturia '83), Tade, Păun (Javzici '98) - Dore. Antrenor: Eugen Trică.