marți, 25 februarie 2014

Liga I: Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara, scor 0 -1

Formaţia ACS Poli Timişoara a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I, partidă în care medieşenii au ratat două lovituri de la 11 metri şi au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 3.
Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Nanu, în minutul 88, care a înscris sub bară, din şase metri, după centrarea lui Morarijiu.
În minutul 3, căpitanul Gazului, Cristian Todea, a fost eliminat pentru un fault asupra lui Hasani.
În minutul 73, Nuno Claro a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Bawab şi acordată după fault al lui Mera asupra lui Trtovac.
Nuno Claro a apărat din nou o lovitură de la 11 metri, în minutul 77, executată de Ciprian Petre şi acordată după un henţ al lui Gorobsov.
Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Frăsinescu, Muth, Buzean - Todea, Tahar - R. Avram (Roberto '46), Fl. Dan (Kumada '80), C. Petre - Bawab (Llullaku '85). Antrenor: Cristian Dulca
ACS Poli Timişoara: Nuno Claro - Mera, Scutaru, Şeroni, Morarijiu - Bărbuţ (Popovici '46). Gorobsov, Hasani, Trandu (Nanu '60) - Staicu (Ahmetovici '86), Boldea. Antrenor: Aurel Şunda