vineri, 29 iulie 2011

Ieri , de la ora 17 in meci amical :Muncitorul Resita - Semenicul Valiug 6 - 1 ( 3 - 1 )

A fost un test util pentru ambele echipe .
Semenicul a deschis scorul in min. 7 prin Gabi Dumitru , gazdele egaland in min.23 din lovitura libera perfect executata de Hapau. Pana la pauza ,gazdele au mai marcat de 2 ori prin Cristi Bercsenyi .
Datorita conditiei fizice mult mai bune , repriza a doua a fost controlata de Muncitorul si dupa 90 de minute scorul avea sa fie 6 - 1 pentru gazde.
Antrenorul Daniel Anghel a inceput cu :
Portarul de rezerva de la Muncitorul - C. Helmut , Feleaga , Kudlimai ,Dobrei - Gabi Dumitru , Anghel ,Matei ,Muntean Razvan - Marisescu  , Ferenczik
Din minutul 46 ,au mai evoluat : Ionut Lacatus, Ionut Fiat , Marius Stetco , Razvan Celoiu
Vom revenii cu fotografii de la acest meci.

Portarii echipei nostre Traia si Jivan au fost invoiti , la fel si Catalin Petrisor.
A mai fost la meci , insa in continuare se afla la recuperare Adi Birleanu.
Tot la recuperare se afla si Bebe Craciunescu .
Transferul  sub forma de imprumut al jucatorului Muntean Iulian (Timisul Sag) la echipa noastra a expirat in aceasta vara , conducerea echipei Semenicul Valiug urmand sa ia o decizie in acest caz impreuna cu jucatorul .

De saptamana viitoare vor fi prezenti inca 3 jucatori care vor semna cu Semenicul Valiug in urmatoarele zile.