SCOLAR A STAT

sâmbătă, 29 noiembrie 2014

DESPRE MECIUL SEMENICUL VALIUG - RAPID BUCHIN 1 - 5 ( 0 - 3 )

Despre meciul cu Buchin
A fost un meci in care noi am inceput bine si cel putin in primele 30 de minute am dominat categoric meciul.
Cei din Buchin au avut o ocazie mare de a marca in minutul 31 , la primul contraatac mai serios , pentru ca la doar cateva minute au inscris pentru 0 – 1.
Imediat acuzam socul primirii golului si gresim in aparare (Ion Matei ) si 0 – 2.
In minutul 45+ 1 se face 0 – 3 , incredibil pentru ce s-a jucat pana atunci.
Dupa Pauza , intram mai decisi si din nou jucam bine pana la prima greseala in aparare , cand scorul devine 0 – 4.
Reusim un gol frumos prin Vulpoi si speram in reducerea scorului , cara era total exagerat dupa jocul prestat de cele doua formatii pana atunci , dar pana la final nu se mai intampla nimic si in prelungiri , tot oaspetii reusesc, dupa un gol de generic , golul de 1 – 5.
Atat.
Echipa : Traia – Bodea,Muntean , Matei , minea – Martin , Mitrica , Birleanu , Miu –
Secula , Vulpoi

Au mai jucat : Anghel ,Dragan , Urs si Pisoi

vineri, 28 noiembrie 2014

Despre plecarea la Valiug pentru meciul Semenicul Valiug - Rapid Buchin , de maine , sambata , 29 noiembrie 2014 , ora 13 :

Intalnirea componentilor echipei de fotbal Semenicul Valiug, va avea loc la ,, KO'' la ora 10.30 sau in statia Intim , la ora 11.
La ora 11.15 cel tarziu , vom pleca spre Valiug !

Cupa Romaniei - faza I - Judeteana

Ca urmare a tragerii la sorti, efectuate ieri, 27 noiembrie 2014, ora 11,00, de la sediul AJFCS, s-au stabilit jocurile din faza I-a, astfel:

AS Foresta Armenis - AS Luceafarul Petnic (Teren: Primaria Armenis).
AS Vointa Ilova- AS Speranta Virciorova (Teren: Vointa din Ilova).
AS Vulturii Prisaca - AS Minerul Ruschita  (Teren: Prisaca).

Partidele se vor disputa, duminica, 30 noiembrie 2014, ora 13,00.

Pentru zona Resita, s-au stabilit urmatoarele partide (meciurile se vor fi programate in perioada 16 februarie-16 martie 2015):
AS Banatul Ocna de Fier - AS Vointa Sosdea.
AS Vointa Lupac II - ACS Viitorul Vrani;
AS Croatia Clocotici - AS Partizan Nermed.

MECIUL DINTRE SEMENICUL VALIUG SI RAPID BUCHIN, DE MAINE , SAMBATA , 29 NOIEMBRIE 2014 , ORA 13 , VA FI CONDUS DE URMATOAREA BRIGADA DE ARBITRII :

LA CENTRU : STAMATOIU CONSTANTIN ( MOLDOVA NOUA )
ASISTENTI : NOVACOVICI MIOMIR  ( MOLDOVA NOUA ) , CIOCOI ILIE ( RESITA )
OBSERVATOR : LUPSA ION ( RESITA )

Steaua a fost învinsă de Aalborg cu 1-0, în grupa J a Ligii Europa

Enevoldsen a înscris unicul gol al partidei, în minutul 72, cu un şut de la opt metri, după o centrare de la Risgaard.
Aalborg BK: Larsen - Dalsgaard, Petersen, Thelander, Gorter - Bruhn (Wichmann '77), Wurtz, Risgaard, Thomsen - Enevoldsen (Jacobsen '74), Helenius (Augustinussen '88). Antrenor: Kent Nielsen.
Steaua Bucureşti: Arlauskis - Luchin, Papp, Varela, Filip - Bourceanu (Breeveld '65), Sânmărtean - Ad. Popa, Chipciu, Tănase (Stanciu '77) - Keşeru. Antrenor: Constantin Gâlcă.
sursa : mediafax

Astra Giurgiu a învins Dinamo Zagreb, scor 1-0, în Liga Europa

Echipa Astra Giurgiu a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Dinamo Zagreb, în etapa a V-a a grupei D a Ligii Europa, rezultat în urma căruia croaţii au ratat şi ei calificarea în 16-imile de finală ale competiţiei.
Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Bukari, în minutul 50. Atacantul Astrei a reluat balonul cu capul din cădere de la 5 metri, după o centrare din partea dreaptă a lui Seto.
Astra Giurgiu: Lung Jr. - L. Rus, Oros, Ben Youseff, Junior Morais - Florescu, Yahaya, Seto - Enache, Bukari (Chiţu '90+2), Budescu (William '76). Antrenor: Oleg Protasov.
Dinamo Zagreb: Eduardo - Ivo Pinto, Simunovici, Taravel, Pivarici - Brozovici, Vukojevici (Paulo Machado '52), Antolici - Soudani, Henriquez (Cop '67), Wilson (Fernandes '55). Antrenor: Zoran Mamici.
Programul ultimei etape (11 decembrie, ora 20.00): FC Salzburg - Astra Giurgiu şi Dinamo Zagreb - Celtic Glasgow.
Clasament Grupa D
1. Salzburg 15-7 13p
2. Celtic 7-6 8p
3. Astra 5-10 4p
4. Dinamo Zagreb 8-12 3p

Rezultate înregistrate în partidele disputate joi, în etapa a V-a a grupelor Ligii Europa:

Asteras Tripolis (Grecia) - Beşiktaş Istanbul (Turcia) 2-2
Au marcat: Barrales '72, Parra '83 / Demba Ba '15, Gokhan Tore '61 (penalti)
- fundaşul Dorin Goian a jucat tot meciul la Asteras Tripolis şi a primit un cartonaş galben în minuutl 60 în urma unui fault în careu pentru care arbitrul a dictat penalti
Au marcat: Triantafyllopoulos '55 (autogol), Ionov '61 / Berg '14
Partida Estoril Praia (Portugalia) - PSV Eindhoven (Olanda) a fost întreruptă la pauză, la scorul de 3-2, din cauza condiţiilor meteorologice nefavorabile şi va continua vineri.
NK Rijeka (Croaţia) - Standard Liege (Belgia) 2-0
Au marcat: Moises '26, Kramarici '34 (penalti)

joi, 27 noiembrie 2014

MECIUL DIN ETAPA A 16-a, DINTRE SEMENICUL VALIUG SI RAPID BUCHIN, SE VA DISPUTA SAMBATA , 29 NOIEMBRIE 2014 , DE LA ORA 13 !

IN ACEASTA SEARA IN EUROPA LEAGUE :

AALBORG - STEAUA , ORA 20, PE DIGISPORT 1
ASTRA - DINAMO ZAGREB , ORA 22.05 , PE DIGISPORT 1

Peste trei milioane de voturi în 24 de ore pentru echipa anului la UEFA

Peste trei milioane de persoane au votat în primele 24 de ore pentru echipa anului 2014 pe site-ul oficial al UEFA, a anunţat, miercuri, forul continental.
În 24 de ore de la deschiderea voturilor, 3.166.801 de persoane şi-au exprimat părerile. Comparativ, în 2013 se înregistraseră 2.195.589 de voturi. În 2013, au votat în total peste 6,3 milioane de persoane.
Perioada de votare se va încheia la 6 ianuarie 2015, la ora 14.00, iar rezultatele votului vor fi anunţate la 9 ianuarie.
Fanii pot alege echipa ideală a anului 2014 dintr-o listă de 40 de jucători selectaţi de uefa.com, distribuiţi astfel: patru portari, 12 fundaşi, 12 mijlocaşi şi 12 atacanţi.
Dintre jucătorii care au evoluat în finala Ligii Campionilor, 12 se regăsesc printre nominalizaţi. În total, 14 cluburi din şapte campionate au jucători nominalizaţi.
SURSA : MEDIAFAX

Cupa Romaniei - Etapa a -1-a Judeteana, editia 2015-2016

Prima etapa a fazei judetene a Cupei Romaniei - editia 2015-2016- este programata, duminica - 30 noiembrie 2014 (pentru echipele din zona Caransebes).
Tragerea la sorti a primei etape a Cupei Romaniei este planificata, joi 27 noiembrie 2014, ora 11,00,  la sediul a AJFCS.
La prima etapa a competitiei vor participa cate sase echipe din liga a V-a, seria Caransebes si Resita.
Sunt invitati sa participe la tragerea la sorti, reprezentantii urmatoarelor echipe: AS Minerul Ruschita, AS Vointa Ilova, AS Vulturii Prisaca, AS Speranta Virciorova, AS Luceafarul Petnic si AS Foresta Armenis (din zona Caransebes), AS Croatia Clocotici, AS Vointa Lupac II, AS Banatul Ocna de Fier, CS Viitorul Vrani, AS Vointa Sosdea si AS Partizan Nermed (din zona  Resita).

Data pentru disputarea meciurilor din Cupa Romaniei - faza a I-a pentru cele sase echipe din zona Resita va fi stabilita, joi, 27 noiembrie 2014, la sedinta tragerii la sorti .

Rezultate din etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi miercuri, în etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor:
Schalke 04 (Germania) - Chelsea (Anglia) 0-5
Au marcat: Terry '2, Willian '29, Kirchhoff '44 (autogol), Drogba '76, Ramires '78
Sporting Lisabona (Portugalia) - NK Maribor (Slovenia) 3-1
Au marcat: Mane '10, Nani '35, Slimani '65 / Jefferson '42 (autogol)

miercuri, 26 noiembrie 2014

DESPRE MECIUL HERCULES BAILE HERCULANE - SEMENICUL VALIUG 4 - 3 ( 1 - 1 ) , 23 NOIOEMBRIE 2014 :

Duminica la Mehadia , am jucat cu echipa Hercules din Herculane intr-o formula inedita , cu trei  juniori de 16 ani in primul ,,11''  si cu doar o rezerva , tot junior de 16 ani , portarul Dragan.
Spre lauda lor , toti cei care au intrat in teren au demonstrat ca sunt alaturi de echipa si au reusit un meci foarte bun , in care am reusit sa conducem de doua ori , cu 1 - 0 si 2 - 1 si sa punem reale probleme echipei gazda.
Momentul psihologic al meciului a avut loc in minutul 64 , atunci cand conduceam cu 2 - 1 si am ratat o ocazie rarisima prin capitanul Vali Martin , care a trimis mingea milimetric pe langa poarta , in urma unei faze superbe reusite de jucatorii nostrii. Ca un facut , la faza imediat urmatoare , cei din Herculane reusesc egalarea si din pacate mai inscriu repede inca de doua ori , probabil contrar a ceea ce s-a intamplat pana atunci. Noi luptam in continuare si mai inscriem inca odata prin acelasi Martin .
Pentru noi au marcat Daniel Anghel , care a jucat atacant , dupa o pasa perfecta oferita de Vali Mitrica .Tot Vali Mitrica a reusit o noua pasa perfecta la faza care a dus la golul doi al echipei noastre , reusit de Vali Martin .
Golul trei al echipei noastre a fost marcat asa cum spuneam tot de Martin , de data aceasta dupa o pasa perfecta a lui Adi Birleanu . Iata ca , mijlocul echipei noastre a fost decisiv asa cum era si normal avand in vedere valoarea jucatorilor ( Mitrica si Birleanu ) si in aceasta formula putem spera la mult mai mult in ultimele doua meciuri din acest tur de campionat.
Jucatorul meciului credem noi ca a fost din nou, Ion Matei , care a fost folosit pe postul de fundas centrlal si prin evolutia sa a oferit incredere echipei noastre .Am apreciat si forma buna a lui Seba Traia , care si-a aratat valoarea prin doua parade de exceptie. Ne-a placut si jocul celor trei juniori ( Miu , Bodea si Pisoi ) care au incercat sa se ridice la nivelul colegilor din echipa.
Dupa toate problemele de lot , la meciul cu echipa din Herculane ne-au lipsit Razvan Muntean ( suspendat ) , Bebe Craciunescu , Mircea Vulpoi , Razvan Piperca si Paunel Secula.
Adi Ferenczik , se stie este plecat in Austria.
Iata cum , chiar cu atatea probleme de lot , putem sa facem impresie buna si ca  o consolare , am primit aprecieri de la aproape toti cei prezenti la meci ( mai ales observatori sau arbitrii ) .
Iata echipa noastra TRAIA - BODEA , MATEI , CRISTI , MINEA - MARTIN , ADI BIRLEANU , VALI MITRICA , CAIUS MIU - DANIEL ANGHEL , PISOI
A mai jucat  : CIPI DRAGAN
Cu siguranta am fi meritat cel putin un punct din acest meci si asta demonstraza ca Valiugul nu se preda , din contra , vrem sa revenim in zona linistitoare a clasamentului.Speram ca in pauza competitionala sa completam lotul cu 2 - 3 jucatori cu care, sa urcam in clasament .
Meciul urmator cu echipa revelatie a campionatului , Rapid Buchin , va avea loc sambata , la Valiug , pe Valiug Arena , probabil de la ora 12 sau 13 , ora exacta o vom comunica aici pe blog .
Speram ca sambata sa avem lotul aproape complet si sa demonstram ca putem mai mult .
Totul tine de prezenta la ...meci.

DESPRE EPAPA A 15-a DIN LIGA A IV-a CARAS-SEVERIN , IN SAPTAMANALUL ,, FOTBAL VEST '' NR. 1146 / 25 NOIEMBRIE 2014 :

duminică, 23 noiembrie 2014

HERCULES BAILE HERCULANE - SEMENICUL VALIUG 4 - 3 ( 1 - 1 ) , 23 NOIEMBRIE 2014 :

PENTRU NOI AU MARCAT DANIEL ANGHEL SI VALI MARTIN ( 2 )

ECHIPA NOASTRA A JUCAT EXCELENT SI A FOST APROAPE DE A OBTINE CHIAR 3 PUNCTE DIN ACEASTA DEPLASARE , ACOLO UNDE AM JUCAT FARA MAI MULTI TITULARI , INSA CEI CARE AU JUCAT AU FACUT-O CU SUFLETUL.
AM CONDUS CU 1 - 0  SI  2 - 1 , DAR IMPORTANT ESTE CA LA FINALUL MECIULUI AM FOST FELICITATI PENTRU JOC SI PENTRU DARUIRE.
ECHIPA SEMENICUL VALIUG  : TRAIA - BODEA , MATEI , CRISTI , MINEA - MARTIN , ADI BIRLEANU , VALI MITRICA , CAIUS MIU - DANIEL ANGHEL , PISOI
A MAI JUCAT : CIPI DRAGAN

sâmbătă, 22 noiembrie 2014

DESPRE PLECAREA LA MEHADIA , PENTRU MECIUL CU HERCULES BAILE - HERCULANE :

ECHIPA DE FOTBAL SEMENICUL VALIUG SE VA INTALNII LA ORA 10.30 LA ,, KO '' , IAR LA ORA 10.45 VOM PLECA DIN STATIA INTIM SPRE MEHADIA.

BUCHIN - BERZASCA 2 - 0

PRIMUL MECI PENTRU DANCIULESCU IN CALITATE DE ANTRENOR : Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti 1 - 2

ACS Poli – CSM Râmnicu-Vâlcea, 0-0

vineri, 21 noiembrie 2014

CU MARI REGRETE VA INFORMAM FAPTUL CA A MURIT ION MUNTEAN ( MATU ) , OMUL DE CARE SE LEAGA ISTORIA FOTBALISTICA A VALIUGULUI !

CU SIGURANTA , OMUL CARE A CONDUS INCA DIN ,,ANII 70 ''  FOTBALUL LA VALIUG, A FOST ION MUNTEAN , UN OM CU UN CARACTER INCREDIBIL SI CARE A REUSIT SA CREASCA, CU DRAGOSTE PENTRU FOTBAL , MULTI JUCATORI .
CHIAR SI AZI SUNT IN LOTUL ECHIPEI SEMENICUL VALIUG , JUCATORI CRESCUTI DE EL.
ANI DE ZILE , NEA ION , ASA CUM IL RESPECTAM CU TOTII , A FOST OMUL CARE A MENTINUT FOTBALUL SI SPORTUL LA VALIUG,  LA RANG DE CINSTE.
EL NE-A OBLIGAT PRIN TOT CE A FACUT, CA NOI , CEI CARE AZI  CONDUCEM DESTINELE ECHIPEI DE FOTBAL SEMENICUL VALIUG (COSTEL BRATULESCU , ADRIAN TIUCH SI EUGEN BIRLEANU ), SA CONTINUAM SI SA FACEM TOT CE E POSIBIL CA VALIUGUL SA FIE PREZENT PE PLAN SPORTIV IN JUDETUL CARAS-SEVERIN.
ION MUNTEAN A LASAT MOSTENIRE DRAGOSTEA DE FOTBAL IN VALIUG SI IATA CA AZI, MANAGERUL SPORTIV AL ECHIPEI, EUGEN BIRLEANU, II RESPECTA ENORM MUNCA DEPUSA SI A AJUNS CA IN ULTIMII 6 ANI , SA NU LIPSEASCA DE LA NICI UN MECI OFICIAL AL ECHIPEI NOASTRE DE FOTBAL!
ASADAR , VALIUGUL, DIN PUNCT DE VEDERE SPORTIV SI CULTURAL , ARE O MARE PIERDERE , POATE , CEA MAI MARE.
ACEASTA PIERDERE , NE VA AMBITIONA SI MAI MULT SI  IN CONTINUARE , COSTEL BRATULESCU , ADRIAN TIUCH SI EUGEN BIRLEANU , ALATURI DE JUCATORII CEI TINERI CARE VIN DIN URMA (CAIUS MIU , DARIUS BODEA SI ALTII ) , VOR PASTRA SPIRITUL FOTBALULUI  LA VALIUG , BINEINTELES, CU AJUTORUL PRIMARIEI SI AL CONSILIULUI LOCAL.
AZI , VALIUGUL ESTE O PREZENTA CONSTANTA IN LIGA A IV-a , DOAR DATORITA FAPTULUI CA ION MUNTEAN, A FOST OMUL CARE A IUBIT ENORM FOTBALUL , ASA CUM SI NOI INCERCAM SA O FACEM SI SA DUCEM MAI DEPARTE MUNCA LUI DEPUSA IN ATATIA ANI.

SA NI-L AMINTIM:

DECIZIA COMISIEI DE DISCIPLINA A AJF CARAS-SEVERIN :

Intruniti in sedinta ordinara din data de 20.11.2014 , Comisia de Disciplina din cadrul AJF CS a hotarat urmatoarele :
            Liga a IV a :
 Sanctionarea jucatorului Munteanu Razvan , de la echipa AS Semenicul Valiug , cu suspendare 1 (una) etapa , precum si aplicarea unei penalitati sportive in cuantum de 30 lei .

MECIUL DINTRE HERCULES BAILE HERCULANE SI SEMENICUL VALIUG ( DUMINICA, 23 NOIEMBRIE 2014 , ORA 14 ) SE VA JUCA LA MEHADIA SI VA FI CONDUS DE URMATOAREA BRIGADA DE ARBITRII :

LA CENTRU : CICU EMANUEL ( CARANSEBES )
ASISTENTI : DOMANEANTU ALEXANDRU SI SEMCICI CRISTIAN ( AMBII DIN CARANSEBES )
OBSERVATOR : VARZAN MARIN ( OTELU ROSU )

joi, 20 noiembrie 2014

MECIUL DINTRE HERCULES BAILE HERCULANE SI SEMENICUL VALIUG, SE VA DISPUTA DUMINICA , 23 NOIEMBRIE 2014 , DE LA ORA 14, LA MEHADIA !

Schimbări RADICALE în fotbal, dorite de UEFA: Introducerea eliminărilor temporare şi executarea loviturilor de departajare înaintea meciurilor

UEFA doreşte introducerea eliminărilor temporare, după modelul din alte sporturi, dar şi executarea loviturilor de departajare în fazele eliminatorii înaintea meciurilor sau la finalul celor 90 de minute, după care să se dispute cele două reprize de prelungiri.
Comisia Tehnică a UEFA va analiza în şedinţa viitoare mai multe propuneri, pe lângă eliminările temporare de 10 minute şi loviturile de departajare, urmând să fie analizată şi extinderea băncii de rezerve la 11 jucători, faţă de şapte câţi sunt în prezent la meciurile interne, informeazăThe Independent.
UEFA ar dori ca la finalul celor 90 de minute, în cazul în care meciurile din fazele eliminatorii se termină la egalitate, să se treacă direct la executarea loviturilor de departajare, după care să se dispute şi cele două reprize de prelungiri. În cazul în care cele şi după 120 de minute scorul este egal, abia atunci va conta rezultatul loviturilor de departajare.
O altă propunere ce va fi analizată e reprezentată tot de loviturile de departajare în fazele eliminatorii, care să se dispute înaintea meciurilor, după care să se dispute cele 90 sau 120 de minute, după caz.
Propunerea UEFA urmăreşte ca meciurile din fazele eliminatorii să nu mai fie plictisitoare, iar echipele care pierd loviturile de departajare să atace mai mult. De obicei, în prelungirile partidelor ambele echipe preferă să conserve rezultatul şi să aştepte "loteria" loviturilor de departajare.
Un alt motiv care ar facilita introducerea loviturilor de departajare înaintea meciului sau la finalul celor 90 de minute ar reprezenta-o "eroii negativi" ai penaltiurilor. De exemplu, Chris Waddle (în partida Argentina - Anglia din Italia 90) şi Darius Vassell (în Portugalia - Anglia de la Euro 2004) au disputat ultimele meciuri pentru echipa naţională a Angliei după ce au ratat penaltiurile decisive.
Noile reguli ar putea intra în vigoare începând cu ediţia din 2016 a Campionatului European, ce se va disputa în Franţa.

miercuri, 19 noiembrie 2014

DESPRE ETAPA A 14-a DIN LIGA A IV-a CARAS-SEVERIN , IN SAPTAMANALUL ,,FOTBAL VEST'' :

AMICAL România - Danemarca 2- 0

Reprezentativa României a învins, marţi, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0 (0-0), selecţionata Danemarcei, într-un meci amical în care ambele goluri au fost marcate de Claudiu Keşeru, în minutele 53 şi 58.
România: Pantilimon - Papp (Luchin '80), Chiricheş (Moţi '70), Gardoş, Raţ - Hoban, Prepeliţă (Pintilii '84) - Enache (Ad. Popa '46), Maxim (Bicfalvi '64), Sânmărtean (Chipciu '46) - Keşeru. Selecţioner: Anghel Iordănescu.
Danemarca: S. Andersen - Jacobsen, Kjaer (Vestergaard '46), Bjelland, Boilesen (S. Poulsen '79) - Christiansen (Bech '46), Jorgensen (Hansen '70), Thomsen - Vibe (Y. Poulsen '73), Bendtner, L. Andersen (Wurtz '28). Selecţioner: Morten Olsen.

marți, 18 noiembrie 2014

ATENTIE !

MECIUL SE VA DISPUTA DUMINICA,23 NOIEMBRIE 2014 ,  DE LA ORA 14 ,PE TERENUL DIN MEHADIA.

IN ACEEASI ZI , LA MEHADIA , DE LA ORA 12, SE VA JUCA SI MECIUL DINTRE MEHADIA SI ORAVITA.

DESPRE MECIUL CU BISTRA GLIMBOCA :

DIN NOU UN MECI IN CARE NU NE-AM REGASIT SI IN CARE , CHIAR DACA AM FOST CONDUSI LA PAUZA , IN REPRIZA A DOUA AM JUCAT DESTUL DE BINE .
PRIMUL GOL A FOST MARCAT IN URMA UNEI NEINTELEGERI INTRE PORTARUL TRAIA SI IONUT MATEI ( POATE CEL MAI BUN DE PE TEREN ), CARE  A FOST SANCTIONATA DE UN JUCATOR AL OASPETILOR.LA ACEA FAZA ,  EL A TRIMIS MINGEA IN POARTA DINTRE CEI DOI  .
PANA LA PAUZA MECIUL A FOST PE ALOCURI CHIAR PLICTISITOR  , IN CARE AMBELE ECHIPE NU SI-AU CREEAT OCAZII IMPORTANTE DE A MARCA.
INCEPAND CU MINUTUL 46 , JOCUL S-A SCHIMBAT RADICAL , BAIETII NOSTRII AU SIMTIT CA POT REVENII SI CHIAR AU REUSIT.
AU INCEPUT SA APARA OCAZIILE SI AM FOST FOARTE PERICULOSI.
AM AVUT UN SUT BUN DE LA DISTANTA A LUI VULPOI, CARE A TRECUT MILIMETRIC PE LANGA BARA LATERALA A ECHIPEI DIN GLIMBOCA .
IN REPLICA, OASPETII PE CONTRAATAC NE-AU SURPRINS SI LA O MINGE LANSATA IN ADINCIME SI DUPA UN DUEL INTRE UN JUCATOR DE LA GLIMBOCA SI CAPITANUL NOSTRU RAZVAN MUNTEAN, ARBITRUL ARATA LOVITURA DE LA 11M SI ELIMINARE , CREDEM NOI OARECUM CORECT ,AVAND IN VEDERE CA RAZVAN ERA PE POZITIE DE ULTIM APARATOR.
IN MOD SIGUR CEI DOI AU INCEPUT DUELUL IN AFARA CAREULUI DAR JUCATORUL DIN GLIMBOCA A CAZUT IN SUPRAFATA DE PEDEAPSA SI ASTFEL , DUPA LOVITURA DE LA 11M SCORUL DEVINE 0 - 2.
IMEDIAT , FACEM SCHIMBARE SI MAI INTRODUCEM UN ATACANT , PE PAUNEL SECULA.
ACESTA SE PARE CA ESTE IN MARE FORMA , AVAND IN VEDERE CA LA FIECARE MECI IN CARE A INTRAT IN POSTURA DE REZERVA, A REUSIT SA MARCHEZE. CHIAR SI SAMBATA , LA DOAR DOUA MINUTE DUPA CE A INTRAT , A PRIMIT O PASA DE 35m DE LA ADI BIRLEANU SI RAMAS SINGUR CU PORTARUL, A SUTAT PE JOS LA COLTUL SCURT , DAR PORTARUL  A RESPINS IN EXTREMIS.
LA INCA SASE MINUTE , ACEEASI FAZA , PASA DE 30m ADI BIRLEANU SI DE DATA ACEASTA REUSIM SA INSCRIEM .
A FOST UN SUT LA SEMIINALTIME SI SCORUL DEVINE 1 - 2.
SIMTIM CA PUTEM MARCA CEL PUTIN GOLUL EGALARII , DAR RATAM IN CONTINUARE SI PE CONTRAATAC , OASPETII INSCRIU GOLUL DE 1 - 3 SI ASTFEL OBTIN VICTORIA , OARECUM IN CIUDA CURSULUI JOCULUI.
ECHIPA NOASTRA A AVUT O REPRIZA A DOUA BUNA SI SA AM APRECIAT ACEST LUCRU.

DIN PACATE , ACESTA A FOST ULTIMUL MECI LA ECHIPA NOASTRA AL LUI ADRIAN FERENCZIK , CARE DIN ACEASTA IARNA SE VA MUTA CU DOMICILIUL IN AUSTRIA.
ADRIAN FERENCZIK A FOST CU SIGURANTA UNUL DINTRE CEI MAI IMPORTANTI JUCATORI AI ECHIPEI NOASTRE SI PE ACEASTA CALE II MULTUMIM DIN SUFLET PENTRU TOT CE A FACUT PENTRU NOI .
IN ETAPA VIITOARE NE DEPLASAM LA HERCULANE ( meciul se va disputa duminica , de la ora 14 ), ACOLO UNDE PE LANGA ADI FERENCZIK ,NU VA PUTEA EVOLUA NICI RAZVAN MUNTEAN , CARE CU SIGURANTA VA FI SUSPENDAT DUPA CARTONASUL ROSU.
SA SPERAM CA VOR REVENII LA ECHIPA ALTI JUCATORI, CARE POT SUPLINII LIPSA ACESTOR DOI .
A LIPSIT DE LA ACEST MECI ANTRENORUL DANIEL ANGHEL, CARE ARE PROBLEME FAMILIALE.
ECHIPA : TRAIA - URS , MUNTEAN , MATEI , PIPERCA - MARTIN , A. BIRLEANU , MITRICA , MIU - FERENCZIK , VULPOI
AU MAI JUCAT : MINEA , DRAGAN , SECULA
PE BANCA : PISOI

luni, 17 noiembrie 2014

FOTO ( 2 ) DE LA MECIUL SEMENICUL VALIUG - BISTRA GLIMBOCA 1 - 3 ( 0 - 1 ) , 15 NOIEMBRIE 2014 :

Rezultate înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, în preliminariile Campionatului European din 2016: