INAINTEA ULTIMEI ETAPE A TURULUI , CLASAMENTUL SE PREZINTA ASTFEL :

6Croaţia Clocotici1528
7Bistra Glimboca1526
8AS Berzasca1526
9Gloria Reşiţa1525
10Minerul Dognecea1524
11Nera Bozovici1521
12FC Caransebeş II1516
13Semenicul Văliug1516
14Prolaz Caraşova1511
15Minerul Anina156
16Hercules Băile Herculane153
17Voinţa Răcăşdia150
sursa : Radio Resita

joi, 29 noiembrie 2012

ECHIPA PROBABILA PENTRU MECIUL DE LA OTELUL ROSU , 30 NOIEMBRIE 2012 :

DESPRE PLECAREA LA OTELUL ROSU :

PLECAREA SPRE OTELUL ROSU VA AVEA LOC LA ORA 11.00  DIN VALIUG.
BAIETII DIN RESITA SE VOR INTALNII INCEPAND CU ORA 10.45 LA ,,KO'' .
LA  ORA 11.45 VOM PLECA SPRE OTELUL ROSU , CU MASINILE PROPRII .

BRIGADA DE ARBITRII PENTRU MECIUL METALUL OTELUL ROSU - SEMENICUL VALIUG (vineri , 30 NOIEMBRIE 2012 , ORA 14 ), VA FI FORMATA DIN :

LA CENTRU : COSMIN COROCAN ( RESITA )
ASISTENTI : GEORGE CHITUCEA , PETRU ANDRICI ( AMBII DIN RESITA )
OBSERVATORI : LUCIAN GLOGOVICEAN , RAZVAN DUMITRU ( AMBII DIN RESITA )

WALLPAPERS SEMENICUL VALIUG , 24 NOIEMBRIE 2012 , MECI CU ORAVITA :

VIDEO YOUTUBE : SECVENTE FILMATE DE LA MECIUL SEMENICUL VALIUG - AS ORAVITA 2 - 4

CLICK AICI :

miercuri, 28 noiembrie 2012

MECIUL METALUL OTELUL ROSU - SEMENICUL VALIUG , LA RUBRICA CHIBIT , IN FOTBAL VEST !

CHIAR DACA INTRE CELE DOUA ECHIPE SUNT 22 DE PUNCTE DIFERENTA , CEI DE LA FOTBAL VEST , CONSIDERA CA IN ACEST MECI ESTE POSIBIL SI O EVENTUALA SURPRIZA SI  DE ACEEA AU INTROSUS MECIUL PE TALONUL CU NR. 13 DIN RUBRICA ,,CHIBIT  GLISSANDO '':

In numarul 1046, al saptamanalului Fotbal Vest ( 27 noiembrie 2012 ) , despre meciul Semenicul Valiug - AS Oravita 2 - 4

marți, 27 noiembrie 2012

FOTO ( 2 ) DE LA MECIUL SEMENICUL VALIUG - A.S. ORAVITA 2 - 4 ( 1 - 3 )

Mascota Cupei Mondiale de fotbal din 2014 a primit numele Fuleco

Mascota Cupei Mondiale din 2014, un tatu în culorile Braziliei, a primit numele Fuleco, în urma unei campanii publice de votare, la care au participat milioane de brazilieni.

Numele Fuleco reprezintă o combinaţie a cuvintelor "futebol" (fotbal) şi "ecologia" (ecologie), dorindu-se, cu ocazia Cupei Mondiale, ca oamenii să fie încurajaţi să protejeze mediul înconjurător.

Mascota turneului final al Cupei Mondiale din 2014 din Brazilia este "tatu-bola", un mamifer pe cale de dispariţie care atunci când este ameninţat se închide ermetic şi seamănă cu o minge de fotbal.

GLORIA A STAT

CRONICA MECIULUI SEMENICUL VALIUG - A.S. ORAVITA 2 - 4 ( 1 - 3 )

Valiug , 24 noiembrie 2012 , ora 12
Stadion : ,,Valiug Arena’’
Spectatori : cca. 20
Vremea : cer noros
Rezultat la juniori : Cs Negrea – A.S. Oravita 0 – 6
Echipa Semenicul Valiug : Traia – Dobrei , Nica , Kudlimai , Minea – Jivan , Barbuti , Urlica , Muntean – Marisescu , Ferenczik
Au mai jucat in repriza a doua : Blotor , Manduta , Stroescu
Meciul de ieri , a fost ultimul din anul 2012 la Valiug si tocmai de aceea am sperat la o victorie.
Din pacate , am inceput slab meciul si am primit doua goluri in primele 10 minute. Practic , meciul a inceput de la 0 – 2 .
 Echipa din Oravita a speculat lipsa de concentrare a apararii noastre si a marcat primul gol inca din minutul 3 , dupa o faza pe partea stanga .
 In minutul 10 , mingea ajunge la un jucator din Oravita care suteaza de la 25 m perpendicular pe poarta  si …0 – 2. Portarul nostru, Seba  Traia a fost surprins de acest sut si am fost nevoiti sa pornim din nou de la centru.
Chiar in minutul urmator  , am reusit sa reducem din scor. Alex Urlica a primit o minge undeva la 30 de m si a pasat decisiv  lui Horea Marisescu ,care a scapat singur cu portarul si 1 – 2 in minutul 11 !
Se parea ca vom asista la multe goluri in acest meci .
Meciul  devine foarte interesant ,  cu ocazii la ambele porti .
In minutul 21 , oaspetii ne surprind pe contraatac si scorul devine 1 – 3 . Am pierdut usor o minge la centru terenului  si echipa din Oravita nu ne-a iertat. Chiar daca eram condusi cu doua goluri , echipa nostra a reusit pana la pauza sa joace foarte bine si in mod sigur cu putina sansa am fi putut marca cel putin inca un gol .
Cea mai clara ocazie  ,am avut-o in minutul 35 , atunci cand  , dupa o faza excelenta pe partea dreapta a lui  Adi Ferenczik  , acesta intra in careu si ii paseaza  ( pe langa portarul iesit in intampinare ) lui Horea Marisescu  ,care  ramas singur cu poarta goala ,  ,,pune ‘’ latul si mingea sterge transversala si  iese afara.
Pana la pauza am asistat la un meci foarte bun , ambele echipa au mai fi putut inscrie cel putin de inca doua ori .
Dupa pauza , am inceput bine , dar din nou am ratat  cateva ocazii bune de a revenii in meci .
In minutul 72 , echipa  din Oravita ,  ,,rezolva ‘’ meciul si inscrie dupa un contraatac  purtat  pe partea dreapta  pentru  1 – 4 .
 In minutul 89 , reusim sa reducem din scor , prin Razvan Muntean care a primit o minge pe partea stanga si din coltul careului de 16m  a sutat plasat pe coltul lung si …2 – 4 .
A fost un gol foarte frumos , care a mai ,,indulcit ‘’ putin rezultatul final .
Iata ca nu reusim sa ne atingem obiectivul  ( ramanerea la -2 in clasamentul adevarului ) si trecem la  un ingrijorator  ,, - 5 ''.
Urmeaza meciul de la Otelul Rosu , liderul clasamentului la zi , meci programat vineri  de la ora 14.
Va fi  ultimul meci din acest tur de campionat dupa care va urma vacanta .

sâmbătă, 24 noiembrie 2012

SEMENICUL VALIUG - A.S. ORAVITA 2 - 4 ( 1 - 3 )

EVOLUTIA SCORULUI :
0 - 1, 0 - 2 , 1- 2 , 1 - 3 LA PAUZA, 1- 4 SI 2  - 4
PENTRU SEMENICUL VALIUG AU MARCAT HOREA MARISESCU SI RAZVAN MUNTEAN.

DESPRE PLECAREA LA VALIUG , PENTRU MECIUL CU A.S. ORAVITA :

INTALNIREA BAIETILOR DIN RESITA VA AVEA LOC INCEPAND CU ORA 09.15 - 09.30 , LA ,,KO '' .
VOM PLECA SPRE VALIUG LA ORA 10.20 CEL TARZIU !

ECHIPA PROBABILA PENTRU MECIUL CU A.S. ORAVITA :

vineri, 23 noiembrie 2012

Hotărârile Comisiei de Disciplină a AJFCS , din 21.11.2012.

* Echipa AS Hercules Băile Herculane - pierderea jocului cu AS Croaţia Clocotici cu 3 - 0 ;

* Antrenorul Titu DOROI (AS Hercules Băile Herculane) - avertisment şi 200 lei amendă;
Va reamintim , la meciul Herculane - Clocotici ( pe teren 3 - 2 ) , echipa din Herculane , a folosit un jucator fara drept de joc .
* Miercuri, 21.11.2012, de la ora 14:00, pe terenul 1 Mai din Caransebeş se va disputa jocul restanţă de Liga a IV-a dintre CS FC Caransebeş II şi FCS Bistra Glimboca.
 Etapa a XVII-a de la Liga a IV-a programată pe data de 01.12.2012, se va disputa vineri, 30.11.2012, de la orele 12 - juniorii şi 14 - seniorii. În cazul în care echipele se înţeleg, se accepta şi alte ore.

BRIGADA DE ARBITRII PENTRU MECIUL SEMENICUL VALIUG - AS ORAVITA (SAMBATA , 24 NOIEMBRIE 2012 , ORA 12 ), VA FI FORMATA DIN :

LA CENTRU : PEICA FLAVIUS ( CARANSEBES)
ASISTENTI : DOMANEANTU ALEXANDRU , LUNGOCEA IONUT ( CARANSEBES )
OBSERVATORI : MEDAR MIRCEA , VOINESCU MARCEL ( RESITA )

joi, 22 noiembrie 2012

Azi , joi, 22 noiembrie 2012 , de la ora 22:05 , Steaua - Stuttgart !

IN FOTBAL VEST , Nr. 1045 ( marti ,20 noiembrie 2012 ), DESPRE PARTIDA DINTRE VOINTA LUPAC SI SEMENICUL VALIUG :

Champions League : Manchester City este eliminata/ Real, Dortmund si AC Milan se califica in optimi

Miercuri seara s-au jucat ultimele partide din cea de-a cincea etapa a Ligii Campionilor. AC Milan se califica alaturi de Malaga, in timp ce Real Madrid se califica in optimile Ligii alaturi de Dortmund lasand in afara competitiei echipa engleza Manchester City, care a remizat 1-1 cu echipa madrilena.

Rezultatele partidelor disputate miercuri si situatia in clasamente

GRUPA A

DINAMO KIEV - PSG 0-2 (Lavezzi '45, '52)

PORTO - DINAMO ZAGREB 3-0 (Lucho '20, Moutinho '67, Varela '85)

1. FC Porto 13 puncte
2. PSG 12 p
3. Dinamo Kiev 4 p
4. Dinamo Zagreb 0 p

GRUPA B

SCHALKE - OLYMPIAKOS 1-0 (Fuchs '76)

ARSENAL - MONTPELLIER 2-0 (Wilshere '49, Podolski '63)

1. Schalke 11 p
2. Arsenal 10 p
3. Olympiakos 6 p
4. Montpellier 1 p

GRUPA C

FINAL ZENIT - MALAGA 2-2 (Danny '49, Fayzulin '86 / Buonanotte '8, Seba '9)

ANDERLECHT - AC MILAN 1-3 (De Sutter '78 / El Shaarawy '47, Mexes '71, Pato 90+2)