marți, 30 octombrie 2012

VIDEO : SECVENTE DE LA MECIUL DE LA DOGNECEA ( 27 OCTOMBRIE 2012 ) , DINTRE MINERUL SI SEMENICUL VALIUG :

CAUTATI PE YOUTUBE :
MINERUL DOGNECEA - SEMENICUL VALIUG 10 - 0 (3 - 0 )

CLICK AICI , PENTRU A VEDEA  GOLUL DOI AL ECHIPEI DIN DOGNECEA , REUSIT DE IONUT MATEI :

duminică, 28 octombrie 2012

IN ULTIMUL MECI AL ETAPEI A 12-a , AZI 28 OCTOMBRIE 2012 :

PROLAZ CARASOVA - NERA BOZOVICI 2 - 1

WALLPAPERS SEMENICUL VALIUG , 27 OCTOMBRIE 2012 , LA DOGNECEA

CRONICA MECIULUI MINERUL DOGNECEA - SEMENICUL VALIUG 10 - 0 ( 3 - 0 )

Rezultat la juniori : Minerul Dognecea - Cs Negrea 9 - 1
Echipa Semenicul Valiug : Traia - Stroescu , Kudlimai , Nica , Blotor - Craciunescu , Anghel , Birleanu , Muntean - Secula , Marisescu
Au mai jucat : Barbuti , Manduta , Borcean , Marin
Iata ca am trait-o si pe asta :
Sa ne planificam sa mergem la Dognecea , sa scoatem  cel putin  un punct , dar rezultatul final sa fie 10 – 0 pentru gazde …este chiar incredibil.
Sa va mai reamintim ca suntem singura echipa care, pana azi ,  a invins liderul ligii a IV-a , acum 4 etape , cu aproape aceeasi  jucatori …
Este clar ca pentru cei care nu au vazut meciul , scorul este incredibil. De fapt , si pentru cei care am asistat la meci , am ramas socati de prestatia echipei noastre , care s-a comportat ca si o echipa de juniori fara experienta ,  formata peste noapte .
In mod sigur, a contat si evolutia scorului.
Am mai spus-o , in minutul 20 , deja  era 3 – 0 pentru gazde si meciul era aproape jucat. Am reusit sa pastram rezultatul pana la pauza  si chiar credeam ca un posibil gol ,la inceputul celei de a doua reprize , ar fi putut  relansa meciul .
In loc sa revenim in joc , am reusit sa primim 4 ( patru ) goluri in 10 minute … Daca vreti sa-ntelegeti si  mai exact ce s-a intamplat , 2 goluri din cele 4 au fost marcate inr-un singur minut !
Si mai interesant este faptul ca in aceste minute ,unii dintre jucatori nu au atins mingea si …ne-am trezit cu scorul de 7 – 0 in minutul 55 ! Meciul era jucat si era clar ca nu mai puteam face nimic .
Echipa era in stare de soc si din pacate , nu am mai contat in meci aproape deloc. Ceea ce a urmat era firesc , gazdele ar fi putut marca si mai multe goluri , avand in vedere faptul ca, baietii nostri  au facut doar  figuratie pe teren , in asteptarea fluierului final .
Asadar , 10 goluri diferenta  !
Pana la urma , pentru noi  si 3 – 0 pentru gazde ( adica scorul de la pauza) ,  era prea mult…
Retinem faptul ca ne-am facut de rusine  si  tot noi ,cu acesti jucatori avem obligatia ca in cel mai scurt timp, sa obtinem rezultate pozitive , care sa mai atenueze din aceasta imagine de-a dreptul penibila pe care ne-am creeat-o la Dognecea.
Valoarea lotului nostru , poate face ca acest lucru sa se intample relativ  repede , insa acum , suntem afectati in mod psihic de prestatia si mai ales jocul in sine  de la Dognecea.
Sigur ca , dupa meci , am facut o analiza atenta a ceea ce s-a intamplat si speram ca in cel mai scurt timp sa putem trece peste acest dus foarte rece.
Este adevarat ca am simtit lipsa lui Alex Urlica la mijloc sau a lui Dumitru Irizoiu, este adevarat  ca nu l-am avut in atac  pe Adi Ferenczik , dar asta nu scuza cu nimic rezultatul final.
Daca recititi , primul  ,,11’’  , o sa vedeti ca porneam ca si favoriti  in acest meci ( aici ne referim la jucatorii din lotul nostru ,mult mai experimentati , care au jucat si in liga a III-a ), dar iata ca problemele de ordin psihic, fac ca jucatori cu foarte multi ani de fotbal in spate (din punct de vedere fotbalistic ), sa fie ridiculizati de o echipa a Dognecei  care  probabil ,s-ar fi bucurat de o victorie si la un gol diferenta .
Oricum ,echipa Minerul Dognecea , arata bine si in mod sigur va mai produce surprize in acest campionat. De aceea ,  le transmitem pe aceasta cale sincere felicitari pentru victorie !
Un lucru este sigur : ce s-a intamplat la acest meci , se mai  poate intampla cel mai repede, peste  1000 de ani !
Urmeaza meciul de la Clocotici .
Vom vedea ce putem face in saptamana  care urmeaza, astfel incat sa reusim sa ne mobilizam la meciul de sambata , 3 octombrie 2012, de la Clocotici si  sa facem un meci bun , iar prestatia de sambata de la Dognecea, sa devina doar o amintire urata .

sâmbătă, 27 octombrie 2012

MINERUL DOGNECEA - SEMENICUL VALIUG 10 - 0 ( 3 - 0 )

PENTRU A PUTEA INTELEGE CEVA DIN ACEST SCOR , VA PUTEM SPUNE CA IN MINUTUL 20 , SCORUL ERA 3 - 0.
LA PAUZA 3 - 0 .
INTRE MINUTELE 45 SI 55 , ADICA IN 10 MINUTE ,AM PRIMIT 4 GOLURI , ASTFEL INCAT IN MINUTUL 55 ,SCORUL ERA 7 -0 !
DUPA ACEEA , NIMIC NU A MAI CONTAT...
SUNTEM SIGURI CA SI DACA AM FI JUCAT CU ORICE ECHIPA DIN LIGA 1 , NU PUTEAM PRIMII  4 GOLURI IN 10 MINUTE..., DAR IATA , AM REUSIT ACEASTA CONTRA-PERFORMANTA ,  LA DOGNECEA !
SUNTEM IN STARE DE SOC , SI FELICITAM DOGNECEA PENTRU CA A PROFITAT LA MAXIM DE STAREA INCREDIBIL DE PROASTA  A ECHIPEI NOASTRE.
STIM CU TOTII FAPTUL CA , ACEST SCOR NU REFLECTA ADEVARATA FATA A ECHIPEI NOASTRE.
IATA ECHIPA SEMENICUL VALIUG  : TRAIA -  STROESCU , NICA , KUDLIMAI ,  BLOTOR - CRACIUNESCU , ANGHEL , BIRLEANU , MUNTEAN - SECULA , MARISESCU

LA NOAPTE TRECEM LA ORA DE IARNA !

Românii vor trece, în noaptea de sâmbătă spre duminică ( 27/ 28 octombrie 2012 ) , la ora de iarnă, când vor da ceasul cu o oră înapoi, ora 4.00 devenind astfel ora 3.00.

Revenirea la ora de vară se va face în ultima duminică din luna martie a anului viitor, când ceasurile vor fi date înainte cu o oră.

ECHIPA PROBABILA PENTRU MECIUL DE LA DOGNECEA , 27 OCTOMBRIE 2012 :

vineri, 26 octombrie 2012

DESPRE PLECAREA LA DOGNECEA :

PLECAREA PENTRU MECIUL DE LA DOGNENEA VA AVEA LOC LA ORA 9.30 DIN VALIUG.
INTALIREA BAIETILOR DIN RESITA ,VA AVEA LOC LA ORA 9.30 LA ,,KO'' ,IAR PLECAREA SPRE DOGNECEA VA AVEA LOC LA ORA 10.15 ,  DIN STATIA INTIM .

IN PRIMUL MECI AL ETAPEI A 12-a , DIN LIGA 4-a , CARAS -SEVERIN :

MIERCURI , 24 OCTOMBRIE 2012 , LA ORAVITA :
VOINTA RACASDIA - METALUL OTELUL ROSU 0 - 11
SAMBATA ,27 OCTOMBRIE 2012 ,  ETAPA A 12-a , VA CONTINUA DUPA URMATORUL PROGRAM :